Padel 365 Open

Välkommen till sommarens höjdpunkt! Padel365 Open kommer spelas i Gammelstad med 12m takhöjd på en fantastisk anläggning.

Under hela helgen kommer ett litet ”festivalområde” finnas utanför arenan där både spelare och publik kan njuta i solen (alltid sol häruppe). Det kommer finnas badtunna, solområde, matförsäljning och mycket mycket mer. ”Studio Stenis” kommer rapportera från hela tävlingen samt så kommer tävlingen livesändas från fyra banor under hela helgen!

Var? Padel365 Gammelstad

Klasser: Herrar A16, Herrar B32, Dam A8, Dam B16 & Mix 16 par (osanktionerad)

Prispott: 40000kr jämnt fördelat mellan Herrar A & Damer A

SPT Dam A    SPT Dam B    SPT Herr A    SPT Herr B  SPT Mix

Första omgången i Herr B, syns nertill!

Fredag!

 

Liverapporteringen från hela helgen kommer ske på smash.matchi.se

Praktisk information för tävlingen

Herrar A, B, Damer A och Damer B spelas alla matcher med 3 fulla set. Tiebreak vid 6-6.

Mixklassen spelas med supertiebreak vid 1-1 i set. Först till 10.

Spelschemat är preliminärt, banflyttningar samt tider kan ändras. Var ALLTID på plats 30 minuter innan utsatt tid för att om möjligt starta matchen före utsatt tid. 3 minuters inbollning gäller.

Vid ankomst till hallen innan första match, registrera er och betala anmälningsavgiften i sekretariatet.

Licens skall vara löst innan första match. Den löser du på https://www.matchi.se/facilities/padelsweden?date=2018-06-21&sport

 

Missa inte detta! Informationen uppdateras eftersom.

Deltagarlista Herrar A

(1) Simon Vasquez, Ryska Posten & Daniel Windahl, Uppsala PK
(2) Andreas Pålsson, Lödde PC & Bobby Seger, Lödde PC
(3) Anton Andersson, Uppsala PK & Willy Castanon, Uppsala PK
(4) Andreas Beer, Malmö PK & John Larsson, Halmstad PK
Calle Knutsson, Båstad PK & Ignacio Asenjo Tomas, Båstad PK
Pablo Figueroa, Ryska Posten & Andreas Ehrnvall, Uppsala PK
Mac Grossmann, Växjö/Halmstad & Oliver Nilsson, Växjö/Halmstad
Per Hjalmarsson, PDL Göteborg & Kim Olsson, Padel Crew
Sebastian Carlsson, Uppsala PK & Robin Akser, Uppsala PK
Pär Dalhägg, Luleå Padel & Dani Dios, Luleå Padel
Alexander Apell, PDL Lund & Mattias Kindström, Uppsala PK
Douglas Rutgersson, Helsingborg RK & Marcus Eriander, Padel Crew
Rikard Jacobsson, Umeå PC & Patrik Eklund, Umeå PC
Kim Strömberg, Shotluckan Padel & Rouzbeh Valizadeh, Shotluckan Padel
(WC) Mika Uutela, Luleå Padel & Per Wande, Luleå Padel
(WC) Sebastian Pettersson, Luleå Padel & Erik Sundström, Luleå Padel

Deltagarlista Herrar B

(1) Ludvig von Schewelov, Shotluckan Padel & Emil Andersson, Shotluckan Padel
(2) Hugo Fransson, Växjö PC & Lars Gustafsson, Växjö PC
(3) Andreas Brändström, Umeå TK & Jonas Brändström, Umeå TK
(4) Karl Berthen, Stockholms PK & Lars Lundqvist, Uppsala PK
(5) Anders Johansson, Luleå Padel & Johan Håkansson, Luleå TK
(6) Lars Lyytinen, Luleå Padel & Ludvig Lundh, Luleå Padel
(7) Tim Lindblom, Stockholms PK & Axel Berggren, Stockholms PK
(8) Andreas Jatko, Luleå Padel & Gusten Törnqvist, Luleå Padel
Emil Anttila, Luleå Padel & Johan Lindgren, Luleå Padel
Peter Hedlund, Stockholms PK & Joel Forsberg, Luleå Padel
Mikael Töyrä, Luleå Padel & Viktor Behm, Luleå Padel
Rickard Hogla, Padelverket SK & Joakim Hågbäck, Stockholms PK
Mattias Jatko, Luleå Padel & Anton Landström, Luleå Padel
Anna-Klara Ahlmer, Ryska Posten & Ann Roslund, Luleå Padel
Peder Nordin, Padelverket SK & Sebastian Gransbo, Padelverket SK
Jonas Rydberg, Luleå Padel & Johan Boman, Luleå Padel
Pär Arlbrandt, Linköping PC & Michael Persson, Linköping PC
Pierre Pellinen, Shotluckan Padel & Mikael Palm, PDL Linköping
Magnus Stenberg, Luleå Padel & Mats Wikström, Luleå Padel
Niklas Karlsson, Luleå Padel & Conny Henriksson, Luleå Padel
Jonas Larsson, Luleå Padel & Magnus Pettersson, Stockholms PK
Anna Åkerberg, Malmö Padel & Emmie Ekdahl, Malmö Padel
Erika Falegren, Luleå Padel & Alba Perez Momha, Luleå Padel
Thomas Löfgren, Luleå Padel & Robert Öystilä, Luleå Padel
Linus Omark, Luleå Padel & Mikael Lidhammar, Luleå Padel
Fredrik Nordin, Öjestrands Padelclub & Jörgen Persson, Öjestrands Padelclub
Jonas Pantzare, Luleå Padel & Markus Keisu, Luleå Padel
Dennis Wallenberg, Luleå Padel & Jonathan Wallenberg, Luleå Padel
Simon Rosen, Luleå Padel & Fredrik Sandberg, Luleå Padel
Simon Johansson, Luleå Padel & Johan Lutström, Luleå Padel
Emil Fredriksson, Luleå Padel & Adam Sundqvist, Luleå Padel
Robert Westermark, Luleå Padel & Jesper Westerberg, Luleå Padel
Magnus Wikland, Luleå Padel & Daniel Sandberg, Luleå Padel
Patrik Lejon, Luleå Padel & Hans Hannlöv, Luleå Padel

Deltagarlista Damer A

(1) Alba Perez Momha, Luleå Padel & Erika Falegren, Luleå Padel
(2) Anna-Klara Ahlmer, Ryska Posten & Ann Roslund, Halmstad PC
Emmie Ekdahl, Malmö PK & Anna Åkerberg, Malmö PK
Baharak Soleymani, Uppsala PK & Anna Velica, USIF Padel
Julia Gustafsson, Växjö Padel & Sara Nillroth, Stockholm PK
Jeanette Sundström, Uppsala PK & Emma Sannervik, Uppsala PK
Liza Ekersund, Luleå Padel & Beatrice Larsson, Luleå Padel
(WC) Anna Burström, Luleå Padel & Frida Wallström, Luleå Padel

Deltagarlista Damer B

(1) Katarina Strömgren, Uppsala PK & Annica Tevell-Åberg, Uppsala PK
(2) Helena Bovin, Uppsala PK & Maria Perols, Uppsala PK
Anna Behm, Luleå Padel & Anna Bondesson, Malmö Padel
Annica Brännström, Luleå Padel & Jessica Chua, Luleå Padel
Regina Larsson, Umeå PC & Magdalena Sundqvist, Umeå TK
Jenny Stenmark, Piteå TK & Ida Jakobsson, Piteå TK
Linnea Omark, Luleå Padel & Marika Karlen, Luleå Padel
Jessica Forsen, Luleå Padel & Åsa Björkman, Luleå Padel
Elin Selberg, Luleå Padel & Maria Asplund, Luleå Padel

Deltagarlista MIX

  1. Jessica Wennberg, Luleå Padel & Anders Drugge, Luleå Padel
  2. Johan Håkansson, Luleå Padel & Frida Wallström, Luleå Padel
  3. Linus Omark, Luleå Padel & Linnéa Omark, Luleå Padel
  4. Mikael Lidhammar, Luleå Padel & Beatrice Larsson, Luleå Padel
  5. Pelle Fredriksson, Luleå Padel & Åsa Björkman, Luleå Padel
  6. Annika Tevell-Åberg, Uppsala PK & Mikael Töyrä, Luleå Padel
  7. Hans Hannlöv, Luleå Padel & Kerstin Englund, Luleå Padel
  8. Katarina Strömgren, Uppsala PK & Johan Boman, Luleå Padel
  9. Jenny Stenmark, Piteå TK & Fredrik Nordin, Öjestrands Padelclub
  10. Jessica Forsén, Luleå Padel & Jörgen Persson, Öjestrands Padelclub
  11. Pär Arlbrandt, Linköping PC & Anna Burström, Luleå Padel
  12. Annica Brännström, Luleå Padel & Thomas Löfgren, Luleå Padel
  13. Anna-Klara Ahlmer, Ryska Posten, Peter Hedlund, Stockholm PK
  14. Joel Forsberg, Luleå Padel & Elin Selberg, Luleå Padel
  15. Kim Strömberg, Shotluckan Padel & Anna Behm, Luleå Padel
  16. Jonas Pantzare, Luleå Padel & Maria Andersson, Luleå Padel